Dni Chojnic 2026 wystartowały. Bryska i Andrzej Piaseczny przyciągnęli tłumy
Dni Chojnic rozpoczęły się koncertowym wieczorem w Parku Tysiąclecia. Na scenie wystąpili Bryska i Andrzej Piaseczny, a publiczność bawiła się także podczas plenerowej dyskoteki.

Dni Chojnic 2026 rozpoczęły się w Parku Tysiąclecia od koncertów, które przyciągnęły tysiące mieszkańców. Piątkowy wieczór był oficjalnym otwarciem miejskiego święta organizowanego przez Chojnickie Centrum Kultury, Urząd Miejski oraz Promocję Regionu Chojnickiego.
Program w parku ruszył o godz. 18.00 od występów lokalnych wykonawców. Godzinę później na scenie pojawiła się Bryska, jedna z popularnych wokalistek młodego pokolenia. Publiczność usłyszała jej znane z radia utwory, w tym „Mam kogoś lepszego”, „Obca” i „Odbicie”.
Gwiazdą wieczoru był Andrzej Piaseczny, który rozpoczął koncert o godz. 21.00. Artysta zaprezentował utwory z kariery solowej oraz z czasów zespołu Mafia. W Parku Tysiąclecia zabrzmiały między innymi „Chodź, przytul, przebacz” oraz „Śniadanie do łóżka”.
Po głównych koncertach zabawa przeniosła się na parkiet pod gołym niebem. Ostatnim punktem piątkowego programu była Dance Night Park, którą poprowadził DJ Dariusz Żuchowicz z Weekend FM.
Święto miasta potrwa do niedzieli, 28 czerwca. Piątkowy koncertowy start pokazał, że Dni Chojnic pozostają jednym z najważniejszych plenerowych wydarzeń w mieście.
Źródło materiału
Chojnice.com














