Egzamin ósmoklasisty z matematyki: najlepiej Czarna Woda (68%), najsłabiej Dzierzgoń (21%)
Najnowsze dane GUS (2024 r.), wskaźnik „egzamin ósmoklasisty z matematyki, średni wynik”: Pomorze 51%, Polska 50%. Najwyższą wartość ma Czarna Woda (68%), najniższą Dzierzgoń (21%). Poniżej mapa i ranking wszystkich 120 gmin województwa.
Egzamin ósmoklasisty z matematyki, średni wynik
2024 r. · Pomorze: 51% · Polska: 50%
Ranking 120 gmin
- 1.Czarna Woda68%
- 2.Sopot68%
- 3.gmina Kolbudy64%
- 4.Gdańsk63%
- 5.Gdynia63%
- 6.gmina Koczała62%
- 7.gmina Pruszcz Gdański62%
- 8.gmina Kosakowo61%
- 9.Łeba60%
- 10.gmina Osiek59%
- 11.gmina Studzienice58%
- 12.gmina Kwidzyn57%
- 13.Czarne56%
- 14.Rumia56%
- 15.gmina Przodkowo55%
- 16.gmina Parchowo54%
- 17.Pruszcz Gdański54%
- 18.gmina Chmielno54%
- 19.gmina Stężyca54%
- 20.gmina Pszczółki53%
- 21.Kartuzy53%
- 22.gmina Kościerzyna53%
- 23.gmina Szemud53%
- 24.gmina Sztutowo52%
- 25.gmina Rzeczenica51%
- 26.Władysławowo51%
- 27.gmina Lipnica50%
- 28.gmina Karsin50%
- 29.Hel50%
- 30.Wejherowo50%
- 31.gmina Tuchomie49%
- 32.gmina Przywidz49%
- 33.Żukowo49%
- 34.gmina Dziemiany49%
- 35.gmina Liniewo49%
- 36.gmina Sadlinki49%
- 37.gmina Puck49%
- 38.gmina Wejherowo49%
- 39.gmina Sierakowice48%
- 40.gmina Nowa Karczma48%
- 41.gmina Stara Kiszewa48%
- 42.Reda48%
- 43.gmina Chojnice47%
- 44.gmina Somonino47%
- 45.Prabuty47%
- 46.Jastarnia47%
- 47.gmina Łęczyce47%
- 48.gmina Lubichowo46%
- 49.Skarszewy46%
- 50.gmina Smętowo Graniczne46%
- 51.gmina Luzino46%
- 52.Bytów45%
- 53.Kościerzyna45%
- 54.gmina Wicko45%
- 55.gmina Cedry Wielkie44%
- 56.gmina Nowa Wieś Lęborska44%
- 57.gmina Gniewino44%
- 58.gmina Linia44%
- 59.Sztum44%
- 60.gmina Czarna Dąbrówka43%
- 61.Brusy43%
- 62.gmina Suchy Dąb43%
- 63.gmina Trąbki Wielkie43%
- 64.gmina Ryjewo43%
- 65.gmina Subkowy43%
- 66.Chojnice42%
- 67.gmina Miłoradz42%
- 68.Nowy Staw42%
- 69.gmina Redzikowo42%
- 70.gmina Starogard Gdański42%
- 71.gmina Morzeszczyn42%
- 72.Słupsk42%
- 73.Czersk41%
- 74.Człuchów41%
- 75.Kwidzyn41%
- 76.gmina Krokowa41%
- 77.gmina Konarzyny40%
- 78.gmina Gardeja40%
- 79.Lębork40%
- 80.Puck40%
- 81.Ustka40%
- 82.Skórcz40%
- 83.Starogard Gdański40%
- 84.gmina Ostaszewo39%
- 85.gmina Trzebielino38%
- 86.gmina Sulęczyno38%
- 87.gmina Lipusz38%
- 88.gmina Główczyce38%
- 89.gmina Cewice37%
- 90.Tczew37%
- 91.Gniew37%
- 92.Pelplin37%
- 93.gmina Tczew37%
- 94.Miastko36%
- 95.gmina Przechlewo36%
- 96.gmina Kołczygłowy35%
- 97.gmina Człuchów35%
- 98.gmina Stegna35%
- 99.gmina Damnica35%
- 100.gmina Zblewo35%
- 101.Malbork34%
- 102.gmina Potęgowo34%
- 103.gmina Bobowo33%
- 104.Debrzno32%
- 105.gmina Lichnowy32%
- 106.gmina Smołdzino32%
- 107.gmina Skórcz32%
- 108.gmina Stary Targ32%
- 109.Nowy Dwór Gdański31%
- 110.gmina Dębnica Kaszubska31%
- 111.gmina Stary Dzierzgoń31%
- 112.gmina Ustka30%
- 113.gmina Borzytuchom28%
- 114.Kępice27%
- 115.gmina Kaliska27%
- 116.gmina Mikołajki Pomorskie27%
- 117.gmina Choczewo26%
- 118.gmina Stare Pole24%
- 119.Dzierzgoń21%
- 120.gmina Malbork14%
To średni wynik uczniów szkół podstawowych z gminy, w procentach punktów do zdobycia.
Najwyżej
- 1. Czarna Woda: 68%
- 2. Sopot: 68%
- 3. Gmina Kolbudy: 64%
- 4. Gdańsk: 63%
- 5. Gdynia: 63%
Najniżej
- 120. Gmina Malbork: 14%
- 119. Dzierzgoń: 21%
- 118. Gmina Stare Pole: 24%
- 117. Gmina Choczewo: 26%
- 116. Gmina Mikołajki Pomorskie: 27%
Uwaga na wynik gmina Malbork (rok wcześniej 46%, teraz 14%): tak duża zmiana w rok zwykle oznacza bardzo małą grupę, w której pojedyncze przypadki mocno przesuwają średnią.
Wyższą wartość niż średnia krajowa (50%) ma 26 z 120 gmin Pomorza.
Zmiana w ciągu roku
Rok wcześniej na Pomorzu było to 52%. Najbardziej wzrosło w gminie Koczała (z 43% do 62%), najbardziej spadło w gminie Malbork (z 46% do 14%).
Pomorze na tle kraju
Województwo pomorskie jest pod tym względem na 7. miejscu wśród 16 województw (licząc od najwyższej wartości).
- 1.małopolskie59%
- 2.mazowieckie57%
- 3.podkarpackie54%
- 4.łódzkie52%
- 5.świętokrzyskie52%
- 6.lubelskie51%
- 7.pomorskie51%
- 8.podlaskie50%
- 9.śląskie50%
- 10.dolnośląskie49%
- 11.opolskie48%
- 12.kujawsko-pomorskie47%
- 13.wielkopolskie47%
- 14.zachodniopomorskie46%
- 15.warmińsko-mazurskie44%
- 16.lubuskie42%
Każda gmina ma swoją stronę z kompletem danych i porównaniem z Pomorzem: Gminy Pomorza w liczbach.

Źródło danych
GUS







