Wiadomości

Egzamin ósmoklasisty z matematyki: najlepiej Czarna Woda (68%), najsłabiej Dzierzgoń (21%)

Najnowsze dane GUS (2024 r.), wskaźnik „egzamin ósmoklasisty z matematyki, średni wynik”: Pomorze 51%, Polska 50%. Najwyższą wartość ma Czarna Woda (68%), najniższą Dzierzgoń (21%). Poniżej mapa i ranking wszystkich 120 gmin województwa.

Monika ReszkaMonika ReszkaRedaktor prowadzący · Trójmiasto
Opracowanie własne na danych: GUS
Udostępnij

Egzamin ósmoklasisty z matematyki, średni wynik

2024 r. · Pomorze: 51% · Polska: 50%

gmina Borzytuchom: 28%Bytów: 45%gmina Czarna Dąbrówka: 43%gmina Kołczygłowy: 35%gmina Lipnica: 50%Miastko: 36%gmina Parchowo: 54%gmina Studzienice: 58%gmina Trzebielino: 38%gmina Tuchomie: 49%Brusy: 43%gmina Chojnice: 47%Czersk: 41%gmina Konarzyny: 40%Czarne: 56%gmina Człuchów: 35%Debrzno: 32%gmina Koczała: 62%gmina Przechlewo: 36%gmina Rzeczenica: 51%gmina Cedry Wielkie: 44%gmina Kolbudy: 64%gmina Pruszcz Gdański: 62%gmina Przywidz: 49%gmina Pszczółki: 53%gmina Suchy Dąb: 43%gmina Trąbki Wielkie: 43%gmina Chmielno: 54%Kartuzy: 53%gmina Przodkowo: 55%gmina Sierakowice: 48%gmina Somonino: 47%gmina Stężyca: 54%gmina Sulęczyno: 38%Żukowo: 49%gmina Dziemiany: 49%gmina Karsin: 50%gmina Kościerzyna: 53%gmina Liniewo: 49%gmina Lipusz: 38%gmina Nowa Karczma: 48%gmina Stara Kiszewa: 48%gmina Gardeja: 40%gmina Kwidzyn: 57%Prabuty: 47%gmina Ryjewo: 43%gmina Sadlinki: 49%gmina Cewice: 37%gmina Nowa Wieś Lęborska: 44%gmina Wicko: 45%gmina Lichnowy: 32%gmina Malbork: 14%gmina Miłoradz: 42%Nowy Staw: 42%gmina Stare Pole: 24%Nowy Dwór Gdański: 31%gmina Ostaszewo: 39%gmina Stegna: 35%gmina Sztutowo: 52%Jastarnia: 47%Władysławowo: 51%gmina Kosakowo: 61%gmina Krokowa: 41%gmina Puck: 49%gmina Damnica: 35%gmina Dębnica Kaszubska: 31%gmina Główczyce: 38%Kępice: 27%Kobylnica: —gmina Potęgowo: 34%gmina Redzikowo: 42%gmina Smołdzino: 32%gmina Ustka: 30%Czarna Woda: 68%gmina Bobowo: 33%gmina Kaliska: 27%gmina Lubichowo: 46%gmina Osieczna: —gmina Osiek: 59%Skarszewy: 46%gmina Skórcz: 32%gmina Smętowo Graniczne: 46%gmina Starogard Gdański: 42%gmina Zblewo: 35%Gniew: 37%gmina Morzeszczyn: 42%Pelplin: 37%gmina Subkowy: 43%gmina Tczew: 37%gmina Choczewo: 26%gmina Gniewino: 44%gmina Linia: 44%gmina Luzino: 46%gmina Łęczyce: 47%gmina Szemud: 53%gmina Wejherowo: 49%Dzierzgoń: 21%gmina Mikołajki Pomorskie: 27%gmina Stary Dzierzgoń: 31%gmina Stary Targ: 32%Sztum: 44%Chojnice: 42%Człuchów: 41%Pruszcz Gdański: 54%Kościerzyna: 45%Kwidzyn: 41%Lębork: 40%Łeba: 60%Malbork: 34%Krynica Morska: —Hel: 50%Puck: 40%Ustka: 40%Skórcz: 40%Starogard Gdański: 40%Tczew: 37%Reda: 48%Rumia: 56%Wejherowo: 50%Gdańsk: 63%Gdynia: 63%Słupsk: 42%Sopot: 68%
poniżej 35%35%–42%42%–46%46%–52%od 52%brak danych
Ranking 120 gmin
  1. 1.Czarna Woda68%
  2. 2.Sopot68%
  3. 3.gmina Kolbudy64%
  4. 4.Gdańsk63%
  5. 5.Gdynia63%
  6. 6.gmina Koczała62%
  7. 7.gmina Pruszcz Gdański62%
  8. 8.gmina Kosakowo61%
  9. 9.Łeba60%
  10. 10.gmina Osiek59%

To średni wynik uczniów szkół podstawowych z gminy, w procentach punktów do zdobycia.

Najwyżej

Najniżej

Uwaga na wynik gmina Malbork (rok wcześniej 46%, teraz 14%): tak duża zmiana w rok zwykle oznacza bardzo małą grupę, w której pojedyncze przypadki mocno przesuwają średnią.

Wyższą wartość niż średnia krajowa (50%) ma 26 z 120 gmin Pomorza.

Zmiana w ciągu roku

Rok wcześniej na Pomorzu było to 52%. Najbardziej wzrosło w gminie Koczała (z 43% do 62%), najbardziej spadło w gminie Malbork (z 46% do 14%).

Pomorze na tle kraju

Województwo pomorskie jest pod tym względem na 7. miejscu wśród 16 województw (licząc od najwyższej wartości).

Egzamin ósmoklasisty z matematyki, średni wynik2024 r. · Polska: 50% · od najwyższej
  1. 1.małopolskie59%
  2. 2.mazowieckie57%
  3. 3.podkarpackie54%
  4. 4.łódzkie52%
  5. 5.świętokrzyskie52%
  6. 6.lubelskie51%
  7. 7.pomorskie51%
  8. 8.podlaskie50%
  9. 9.śląskie50%
  10. 10.dolnośląskie49%
  11. 11.opolskie48%
  12. 12.kujawsko-pomorskie47%
  13. 13.wielkopolskie47%
  14. 14.zachodniopomorskie46%
  15. 15.warmińsko-mazurskie44%
  16. 16.lubuskie42%

Każda gmina ma swoją stronę z kompletem danych i porównaniem z Pomorzem: Gminy Pomorza w liczbach.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki: najlepiej Czarna Woda (68%), najsłabiej Dzierzgoń (21%)
Najważniejsze liczby w jednej grafice. Opracowanie: twojepomorze.pl

Źródło danych

GUS

Otwórz źródło

Więcej z: Wiadomości

Zobacz wszystkie →

Bądź na bieżąco z całym Pomorzem

Najważniejsze wiadomości z regionu prosto na Twoją skrzynkę. Codziennie rano, za darmo.

To już koniec artykułu