Gdańsk. Pijany kierowca Toyoty uszkodził trzy zaparkowane auta przy ul. Olimpijskiej
28 latek z Gdańska miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i według policji uderzył Toyotą w trzy zaparkowane samochody w rejonie ul. Olimpijskiej.

Do zdarzenia doszło 23 czerwca po północy w rejonie ul. Olimpijskiej w Gdańsku. Policja otrzymała zgłoszenie o kolizji, w której kierowca Toyoty miał uszkodzić trzy stojące przy ulicy samochody.
Na miejsce skierowano dwa patrole drogówki. Funkcjonariusze rozmawiali ze świadkami i zatrzymali mężczyznę, którego wcześniej ujęły osoby zgłaszające sprawę.
Badanie trzeźwości wykazało, że 28 letni mieszkaniec Gdańska miał ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zabezpieczyli miejsce kolizji, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Od zatrzymanego pobrano także krew do badań.
Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Odpowie za kierowanie po alkoholu oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, utrata prawa jazdy i grzywna.
Źródło materiału
Policja Gdańsk














