Bezpieczeństwo

Gdańsk. Pijany kierowca Toyoty uszkodził trzy zaparkowane auta przy ul. Olimpijskiej

28 latek z Gdańska miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i według policji uderzył Toyotą w trzy zaparkowane samochody w rejonie ul. Olimpijskiej.

Monika ReszkaMonika ReszkaRedaktor prowadzący · Trójmiasto
Źródło: Policja Gdańsk
Udostępnij
Gdańsk. Pijany kierowca Toyoty uszkodził trzy zaparkowane auta przy ul. Olimpijskiej
fot. Policja Gdańsk

Do zdarzenia doszło 23 czerwca po północy w rejonie ul. Olimpijskiej w Gdańsku. Policja otrzymała zgłoszenie o kolizji, w której kierowca Toyoty miał uszkodzić trzy stojące przy ulicy samochody.

Na miejsce skierowano dwa patrole drogówki. Funkcjonariusze rozmawiali ze świadkami i zatrzymali mężczyznę, którego wcześniej ujęły osoby zgłaszające sprawę.

Badanie trzeźwości wykazało, że 28 letni mieszkaniec Gdańska miał ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zabezpieczyli miejsce kolizji, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Od zatrzymanego pobrano także krew do badań.

Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Odpowie za kierowanie po alkoholu oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, utrata prawa jazdy i grzywna.

Źródło materiału

Policja Gdańsk

Otwórz źródło

Więcej z: Bezpieczeństwo

Zobacz wszystkie →

Bądź na bieżąco z całym Pomorzem

Najważniejsze wiadomości z regionu prosto na Twoją skrzynkę. Codziennie rano, za darmo.

Więcej z regionu: Trójmiasto

Cały region →
To już koniec artykułu