Gdynia. Pijany rowerzysta zatrzymany na ul. Morskiej. Dostał 2500 zł mandatu
Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali w nocy 30 letniego rowerzystę na ul. Morskiej. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu.

2500 zł mandatu zapłaci 30 letni rowerzysta zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Do kontroli doszło na ul. Morskiej w Gdyni podczas działań pod nazwą „Jednoślad”.
Funkcjonariusze zwrócili uwagę na sposób jazdy mężczyzny i postanowili sprawdzić jego trzeźwość. Po zatrzymaniu rowerzysty alkomat wykazał ponad promil alkoholu w organizmie.
Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Policja przypomina, że jazda rowerem po alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla samego kierującego, ale też dla innych uczestników ruchu.
Źródło materiału
Policja Gdynia














