Bezpieczeństwo

Gdynia. Włamał się do kwiatomatu, był poszukiwany dwoma listami gończymi

28 letni mieszkaniec Gdyni został zatrzymany po włamaniu do kwiatomatu. Policjanci z Oksywia ustalili, że mężczyzna był już poszukiwany za kradzieże i rozbój.

Monika ReszkaMonika ReszkaRedaktor prowadzący · Trójmiasto
Źródło: Policja Gdynia
Udostępnij
Gdynia. Włamał się do kwiatomatu, był poszukiwany dwoma listami gończymi
fot. Policja Gdynia

Kradzież bukietów z kwiatomatu zakończyła się dla 28 letniego gdynianina zatrzymaniem i perspektywą więzienia. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Gdyni. Według ustaleń policji sprawca rozbił kamieniem szybę urządzenia, a następnie zabrał kwiaty.

Straty po włamaniu oszacowano na ponad 800 zł. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji na Oksywiu. Po analizie zgłoszenia i zebraniu informacji policjanci szybko dotarli do podejrzewanego.

Zatrzymany to 28 letni mieszkaniec Gdyni. Podczas interwencji funkcjonariusze podejrzewali, że może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie zgodził się na badanie alkomatem, dlatego pobrano mu krew do analizy.

Po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach okazało się, że 28 latek figuruje w dwóch listach gończych. Jeden dotyczył kary 4 lat więzienia za kradzieże, drugi 6 miesięcy za rozbój.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po zakończeniu czynności ma zostać przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzone kary. Za nowe przestępstwo, czyli kradzież z włamaniem, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło materiału

Policja Gdynia

Otwórz źródło

Więcej z: Bezpieczeństwo

Zobacz wszystkie →

Bądź na bieżąco z całym Pomorzem

Najważniejsze wiadomości z regionu prosto na Twoją skrzynkę. Codziennie rano, za darmo.

Więcej z regionu: Trójmiasto

Cały region →
To już koniec artykułu