Hel. La Magika Rumia wygrała turniej o Puchar Burmistrza Helu
La Magika Rumia zwyciężyła w Otwartym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Helu. W zawodach rozegranych 21 czerwca 2026 roku na boisku im. Macieja Płażyńskiego wystąpiło dziewięć drużyn.

La Magika Rumia sięgnęła po Puchar Burmistrza Helu po finale z Vogen Rumia. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, ponieważ po regulaminowym czasie gry nie udało się wyłonić triumfatora.
Turniej odbył się 21 czerwca 2026 roku na Miejskim Boisku im. Macieja Płażyńskiego w Helu. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć drużyn. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 13.00, a przed meczami wystąpiła Julia Rojek z pokazem tańca mażoretkowego. Zawody otworzył zastępca burmistrza Helu Jarosław Pałkowski.
Gospodarze, MZKS Hel, dobrze poradzili sobie w fazie grupowej i awansowali z pierwszego miejsca. Ostatecznie helski zespół zakończył turniej na 4. miejscu. W spotkaniu o podium lepsze po serii rzutów karnych okazały się Orzełki Żelistrzewo.
Po zakończeniu rozgrywek przyznano także nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Milkowski, a tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Arkadiusz Osiński.
Organizatorzy podziękowali uczestnikom, kibicom, sędziom i osobom obsługującym zawody. Wsparcia wydarzeniu udzielili także lokalni partnerzy, a zabezpieczeniem medycznym zajmowała się Ochotnicza Straż Pożarna w Helu.
Źródło materiału
Gmina Hel















