Kartuzy. 22-latek zatrzymany po kontroli Volkswagena. Tester wskazał marihuanę
Policjanci w Kartuzach zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. 22-latek z powiatu kartuskiego miał prowadzić auto bez uprawnień, a tester narkotykowy wskazał na możliwy wpływ marihuany.

Do kontroli doszło w Kartuzach po godzinie 21.00. Patrol zauważył volkswagena, którego kierowca po dostrzeżeniu radiowozu skręcił w ulicę Kościerską. Funkcjonariusze pojechali za nim i zatrzymali auto.
Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Według policji zachowanie mężczyzny podczas interwencji wzbudziło podejrzenia mundurowych. Użyty przez nich tester wykazał, że kierowca mógł być pod wpływem marihuany.
Aby potwierdzić wynik badania, 22-latek został przewieziony do szpitala. Tam pobrano mu krew do dalszych analiz. Policjanci ustalili też, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Sam miał to przyznać, a informację potwierdzono w policyjnych systemach.
Jeżeli badania potwierdzą obecność środka odurzającego, sprawa będzie traktowana jako przestępstwo. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków grozi do 3 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata.
Źródło materiału
Policja Kartuzy + Policja Kartuzy















