Kultura i Rozrywka

Koncert symfoniczny w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Wystąpi Pietro de Maria

W piątek 12 czerwca w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku zabrzmią utwory Mozarta i Brahmsa. Solistą wieczoru będzie włoski pianista Pietro de Maria.

Monika ReszkaMonika ReszkaRedaktor prowadzący · Trójmiasto
Źródło: Polska Filharmonia Bałtycka
Udostępnij
Koncert symfoniczny w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Wystąpi Pietro de Maria
fot. materiał prasowy PFB

Miłośnicy muzyki klasycznej mogą zaplanować wieczór w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Koncert symfoniczny odbędzie się 12 czerwca 2026 roku o godz. 19.00 w Sali Koncertowej przy ul. Ołowianka 1.

Orkiestrę PFB poprowadzi Eugene Tzigane, a partię fortepianu wykona Pietro de Maria. W programie znalazł się Koncert fortepianowy nr 22 Es dur K. 482 Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz III Symfonia F dur op. 90 Johannesa Brahmsa.

Pietro de Maria pochodzi z Wenecji. Urodził się w 1967 roku, kształcił się między innymi w Konserwatorium w Wenecji i w Genewie. Jako pianista występował z uznanymi orkiestrami, a w swoim dorobku ma także wykonanie wszystkich dzieł fortepianowych Chopina podczas sześciu publicznych koncertów.

Dyrygent Eugene Tzigane urodził się w Tokio w 1981 roku. Studiował w Juilliard School, a następnie w Królewskim Kolegium Muzycznym w Sztokholmie. Jest laureatem konkursów dyrygenckich w Zagrzebiu, Katowicach i Frankfurcie.

Bilety na koncert kosztują od 28 do 100 zł.

Źródło materiału

Polska Filharmonia Bałtycka

Otwórz źródło

Więcej z: Kultura i Rozrywka

Zobacz wszystkie →

Bądź na bieżąco z całym Pomorzem

Najważniejsze wiadomości z regionu prosto na Twoją skrzynkę. Codziennie rano, za darmo.

Więcej z regionu: Trójmiasto

Cały region →
To już koniec artykułu