Zdrowie

Krzywe Koło. Uczestnicy WTZ i ŚDS wrócili do odbudowanego domu podcieniowego

Po trzech latach od pożaru uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy wrócili do zabytkowego domu podcieniowego w Krzywym Kole.

Brygida FelskaBrygida FelskaRedaktor regionalny: Powiśle i Żuławy
Źródło: Powiat Gdański
Udostępnij
Krzywe Koło. Uczestnicy WTZ i ŚDS wrócili do odbudowanego domu podcieniowego
fot. Powiat Gdański

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy znów korzystają z obiektu w Krzywym Kole. To powrót do miejsca, które przez lata służyło osobom z niepełnosprawnościami z terenu całego powiatu gdańskiego.

Zabytkowy dom podcieniowy w Krzywym Kole został odbudowany po pożarze, do którego doszło trzy lata temu. Jak przekazano w komunikacie, odbudowa była możliwa dzięki determinacji Caritas Archidiecezji Gdańskiej oraz wsparciu osób i instytucji zaangażowanych w ratowanie tego miejsca.

Obiekt ponownie ma pełnić funkcję otwartego i przyjaznego centrum codziennej aktywności, terapii oraz wsparcia dla osób, które korzystają z działalności WTZ i ŚDS.

Dla uczestników to nie tylko powrót do budynku, ale także do znanego środowiska i zajęć prowadzonych w miejscu ważnym dla lokalnej społeczności.

Źródło materiału

Powiat Gdański

Otwórz źródło

Więcej z: Zdrowie

Zobacz wszystkie →

Bądź na bieżąco z całym Pomorzem

Najważniejsze wiadomości z regionu prosto na Twoją skrzynkę. Codziennie rano, za darmo.

Więcej z regionu: Powiśle i Żuławy

Cały region →
To już koniec artykułu