Krzywe Koło. Uczestnicy WTZ i ŚDS wrócili do odbudowanego domu podcieniowego
Po trzech latach od pożaru uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy wrócili do zabytkowego domu podcieniowego w Krzywym Kole.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy znów korzystają z obiektu w Krzywym Kole. To powrót do miejsca, które przez lata służyło osobom z niepełnosprawnościami z terenu całego powiatu gdańskiego.
Zabytkowy dom podcieniowy w Krzywym Kole został odbudowany po pożarze, do którego doszło trzy lata temu. Jak przekazano w komunikacie, odbudowa była możliwa dzięki determinacji Caritas Archidiecezji Gdańskiej oraz wsparciu osób i instytucji zaangażowanych w ratowanie tego miejsca.
Obiekt ponownie ma pełnić funkcję otwartego i przyjaznego centrum codziennej aktywności, terapii oraz wsparcia dla osób, które korzystają z działalności WTZ i ŚDS.
Dla uczestników to nie tylko powrót do budynku, ale także do znanego środowiska i zajęć prowadzonych w miejscu ważnym dla lokalnej społeczności.
Źródło materiału
Powiat Gdański















