Kwidzyn. Uczniowie szkoły sportowej z medalami zawodów wojewódzkich i ogólnopolskich
Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie mają za sobą udany rok startów. W sezonie 2025/2026 zdobywali miejsca na podium w biegach przełajowych i piłce ręcznej.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie podsumowała występy swoich uczniów w roku szkolnym 2025/2026. Młodzi sportowcy kilkukrotnie kończyli rywalizację w czołowej trójce zawodów wojewódzkich i ogólnopolskich.
Największym sukcesem na arenie krajowej było III miejsce dziewcząt w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych, który odbył się w Bytomiu.
Kwidzynianie dobrze spisali się także w rozgrywkach piłki ręcznej. Dziewczęta zajęły II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Nowej Karczmie, a chłopcy zdobyli III miejsce w finale wojewódzkim w Przywidzu.
Na podium stanęły również starsze roczniki. W Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewczęta wywalczyły II miejsce w Kwidzynie, natomiast chłopcy zajęli III miejsce w Nowej Karczmie.
Szkoła podkreśla zaangażowanie zawodniczek, zawodników oraz trenerów przygotowujących drużyny. W komunikacie wymieniono Mariusza Kupca, Łukasza Jaszczyńskiego, Mateusza Hanisa, Mieczysława Rutkowskiego, Mariusza Balawejdera i Dominika Borynia.
Źródło materiału
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie














