Łęczyce. Nietrzeźwy 60 letni użytkownik hulajnogi trafił do szpitala
W gminie Łęczyce doszło do wypadku z udziałem hulajnogi elektrycznej. 60 letni mężczyzna przewrócił się na jezdnię i z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala. Był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w jednej z miejscowości na terenie gminy Łęczyce. Policja ustala okoliczności wypadku, w którym ucierpiał 60 letni mężczyzna jadący hulajnogą elektryczną.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna poruszał się ulicą Wejherowską w stronę Kębłowa. Prawdopodobnie jechał zbyt szybko jak na warunki na drodze, po czym stracił kontrolę nad pojazdem i upadł na jezdnię.
Na miejsce wezwano policjantów oraz zespół ratownictwa medycznego. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 60 latka. Badanie wykazało 0,60 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
Mężczyzna miał obrażenia twarzy i został zabrany do szpitala. Hulajnoga elektryczna została zabezpieczona do dalszych czynności. Sprawą zajmują się policjanci, którzy wyjaśniają dokładny przebieg zdarzenia.
Policja przypomina, że hulajnoga elektryczna także wymaga trzeźwości i ostrożności. Alkohol pogarsza reakcję, ocenę sytuacji i równowagę, co przy takim środku transportu może szybko zakończyć się upadkiem i poważnymi urazami.
Źródło materiału
Policja Wejherowo













