Bezpieczeństwo

Łęczyce. Nietrzeźwy 60 letni użytkownik hulajnogi trafił do szpitala

W gminie Łęczyce doszło do wypadku z udziałem hulajnogi elektrycznej. 60 letni mężczyzna przewrócił się na jezdnię i z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala. Był nietrzeźwy.

Paweł LabudaPaweł LabudaRedaktor regionalny: Kaszuby
Źródło: Policja Wejherowo
Udostępnij
Łęczyce. Nietrzeźwy 60 letni użytkownik hulajnogi trafił do szpitala
fot. Policja Wejherowo

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w jednej z miejscowości na terenie gminy Łęczyce. Policja ustala okoliczności wypadku, w którym ucierpiał 60 letni mężczyzna jadący hulajnogą elektryczną.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna poruszał się ulicą Wejherowską w stronę Kębłowa. Prawdopodobnie jechał zbyt szybko jak na warunki na drodze, po czym stracił kontrolę nad pojazdem i upadł na jezdnię.

Na miejsce wezwano policjantów oraz zespół ratownictwa medycznego. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 60 latka. Badanie wykazało 0,60 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna miał obrażenia twarzy i został zabrany do szpitala. Hulajnoga elektryczna została zabezpieczona do dalszych czynności. Sprawą zajmują się policjanci, którzy wyjaśniają dokładny przebieg zdarzenia.

Policja przypomina, że hulajnoga elektryczna także wymaga trzeźwości i ostrożności. Alkohol pogarsza reakcję, ocenę sytuacji i równowagę, co przy takim środku transportu może szybko zakończyć się upadkiem i poważnymi urazami.

Źródło materiału

Policja Wejherowo

Otwórz źródło

Więcej z: Bezpieczeństwo

Zobacz wszystkie →

Bądź na bieżąco z całym Pomorzem

Najważniejsze wiadomości z regionu prosto na Twoją skrzynkę. Codziennie rano, za darmo.

Więcej z regionu: Kaszuby

Cały region →
To już koniec artykułu