Pijani kierowcy w powiecie chojnickim. Zatrzymania w Ogorzelinach, Krojantach, Topoli i Brusach
Cztery osoby prowadzące po alkoholu zatrzymali policjanci w powiecie chojnickim podczas minionego weekendu. Najwyższy wynik, blisko 2,5 promila, miał kierowca Volvo w Krojantach.

Policjanci z powiatu chojnickiego zatrzymali w weekend czterech kierujących, którzy prowadzili po alkoholu. Kontrole i interwencje miały miejsce w Ogorzelinach, Krojantach, Topoli oraz Brusach.
W Ogorzelinach 66 letni motorowerzysta miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Po zdarzeniu trafił do szpitala.
W Krojantach policjanci zatrzymali 65 letniego kierowcę Volvo. Badanie trzeźwości wykazało u niego blisko 2,5 promila alkoholu. Według policji mężczyzna nie zareagował wcześniej na sygnały do zatrzymania i kontynuował jazdę.
Kolejna interwencja dotyczyła 37 letniego kierowcy Audi w Topoli. W jego organizmie stwierdzono ponad promil alkoholu. Dzień wcześniej, podczas akcji „Trzeźwość” w Brusach, funkcjonariusze skontrolowali także 32 letniego kierowcę Volkswagena, który był po użyciu alkoholu.
Wszyscy kierujący stracili uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Sprawy trafią do sądu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi między innymi zakaz kierowania, grzywna oraz kara do 3 lat więzienia.
Źródło materiału
Policja Chojnice















