Pijani na drogach powiatu kartuskiego. Rowerzysta miał ponad 3 promile
Kartuscy policjanci podsumowali weekendowe kontrole. W Reskowie zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę, w Kartuzach kierującą volkswagenem z 3 promilami, a w Hopowie kierowcę podejrzewanego o jazdę po narkotykach.

Ponad 3 promile alkoholu miał rowerzysta zatrzymany w piątek wieczorem w Reskowie. 39 latek został skontrolowany przez policjantów kartuskiej drogówki. Za jazdę po alkoholu na rowerze dostał mandat w wysokości 2500 zł.
Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 20.00 w Kartuzach. Policja otrzymała zgłoszenie o kolizji. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 50 letnia mieszkanka powiatu kartuskiego, kierująca volkswagenem, uderzyła w prawidłowo zaparkowanego opla. Kobieta miała w organizmie 3 promile alkoholu. Jej sprawą zajmie się sąd.
Tego samego dnia po godz. 23.00 w Hopowie mundurowi zatrzymali toyotę prowadzoną przez 29 letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy oraz wykonali wstępny test na obecność narkotyków. Urządzenie wskazało, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem środków odurzających.
29 latek został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy.
Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi do 3 lat więzienia. Sąd orzeka też zakaz kierowania pojazdami na co najmniej 3 lata.
Źródło materiału
Policja Kartuzy











