Powiat kartuski. Kierowca Toyoty miał 1,8 promila, drugi złamał zakaz
Dwie kontrole jednego dnia w powiecie kartuskim zakończyły się poważnymi ustaleniami policji. W Kosowie zatrzymano kierowcę BMW objętego sądowym zakazem, a w Klukowej Hucie kierowcę Toyoty z 1,8 promila alkoholu.

Policjanci z powiatu kartuskiego opisali dwie interwencje drogowe, do których doszło tego samego dnia. Pierwsza miała miejsce po godzinie 12 w Kosowie, gdzie funkcjonariusz kartuskiej drogówki zatrzymał do kontroli BMW.
Za kierownicą auta siedział 20 letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do takiego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia.
Kolejna kontrola odbyła się przed godziną 19 w Klukowej Hucie. Policjanci ze Stężycy zatrzymali tam kierowcę Toyoty. Według funkcjonariuszy 39 latek był nerwowy, a od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu.
Badanie trzeźwości wykazało u niego 1,8 promila alkoholu. Policja ustaliła również, że kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.
Jazda w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila alkoholu, jest przestępstwem. Grozi za nią do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami na co najmniej 3 lata.
Źródło materiału
Policja Kartuzy + Policja Kartuzy












