Święto Morza w Gdyni. Msza, przemarsz i uroczystości pod Pomnikiem Polski Morskiej
W Gdyni odbyła się kolejna część obchodów Święta Morza. Po mszy za ludzi morza uczestnicy przeszli z Orkiestrą Reprezentacyjną Marynarki Wojennej pod Pomnik Polski Morskiej.

Gdynia kontynuuje obchody Święta Morza. Jednym z ich stałych punktów była msza w intencji ludzi związanych z morzem, odprawiona w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka.
Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod Pomnik Polski Morskiej. W przemarszu wzięła udział Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej, a wydarzeniu towarzyszyła honorowa asysta Marynarki Wojennej.
Pod pomnikiem odbyła się oficjalna część uroczystości. List prezydent Gdyni Aleksandry Kosiorek odczytał wiceprezydent Rafał Geremek. W przesłaniu podkreślono znaczenie morskiej historii miasta i osób, które współtworzyły jego charakter.
W obchodach uczestniczyli przedstawiciele samorządu, politycy, reprezentanci Marynarki Wojennej, uczelni, instytucji morskich, środowisk kaszubskich oraz firm związanych z gospodarką morską. Obecni byli między innymi senator Sławomir Rybicki, wiceprezydent Rafał Geremek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni Mariola Śrubarczyk Cichowska i Jakub Ubych, radna Anna Szpajer, rektor Uniwersytetu Morskiego Adam Weintrit oraz były prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Uroczystości zakończyło wspólne zdjęcie uczestników. Organizatorzy podkreślali w ten sposób wspólnotowy wymiar obchodów i związek Gdyni z morzem.
Źródło materiału
Urząd Miasta Gdyni












