Bezpieczeństwo

Sześciu kierowców zatrzymanych w Gdańsku. Alkohol i narkotyki na drogach

Gdańscy policjanci ruchu drogowego w jeden weekend zatrzymali sześć osób podejrzewanych o jazdę po alkoholu lub narkotykach. Czterech kierujących miało w organizmie alkohol, dwóch kolejnych mogło prowadzić po środkach odurzających.

Monika ReszkaMonika ReszkaRedaktor prowadzący · Trójmiasto
Źródło: Policja Gdańsk
Udostępnij
Sześciu kierowców zatrzymanych w Gdańsku. Alkohol i narkotyki na drogach
fot. Policja Gdańsk

Sześciu kierowców zatrzymali w miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego z KMP w Gdańsku. Kontrole prowadzono w różnych częściach miasta. W czterech przypadkach badania wykazały alkohol, w dwóch policjanci podejrzewali jazdę po narkotykach.

Pierwsza interwencja miała miejsce w piątek około 7.30 na ul. Galaktycznej. Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. U 52 letniego mieszkańca Gdyni badanie wykazało 0,3 promila alkoholu. Mężczyźnie odebrano prawo jazdy. Około godzinę później na ul. Rakietowej zatrzymano 22 letnią gdyniankę jadącą mazdą. Miała ponad 0,4 promila i również straciła dokument uprawniający do kierowania.

W sobotę po 5.00 na al. Armii Krajowej policjanci skontrolowali 35 letniego kierowcę skody z Gdańska. Mundurowi zwrócili uwagę na zapach suszu roślinnego w aucie. Według policji mężczyzna przyznał, że dzień wcześniej palił marihuanę, a gdy zorientował się, że auto zostanie sprawdzone, próbował odrzucić woreczek z narkotykami. Po krótkim pościgu pieszym został zatrzymany. W szpitalu pobrano od niego krew do badań.

Kolejna kontrola odbyła się około 7.20 na al. Kazimierza Jagiellończyka. 37 letni mieszkaniec Szemudu kierował audi, mając ponad 0,3 promila alkoholu. Także w tym przypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Po południu, około 15.30 na ul. Wolności, funkcjonariusz zatrzymał kierującego renault. Policjant podejrzewał, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków. W samochodzie znaleziono zawiniątka z białą substancją, białą bryłką oraz tabletkami. 52 letni gdańszczanin trafił na badanie krwi. Według policji przyznał, że poprzedniego dnia zażywał amfetaminę.

Ostatnie z opisanych zatrzymań miało miejsce około 23.00 na ul. Góreckiego. Patrol grupy Speed skontrolował kierowcę citroena. Badanie alkomatem wykazało u 54 letniego mieszkańca Gdańska ponad promil alkoholu. Mężczyzna odpowie za przestępstwo przed sądem.

Policja przypomina, że za prowadzenie po alkoholu lub narkotykach grozi kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna, utrata prawa jazdy i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za posiadanie narkotyków również przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło materiału

Policja Gdańsk

Otwórz źródło

Więcej z: Bezpieczeństwo

Zobacz wszystkie →

Bądź na bieżąco z całym Pomorzem

Najważniejsze wiadomości z regionu prosto na Twoją skrzynkę. Codziennie rano, za darmo.

Więcej z regionu: Trójmiasto

Cały region →
To już koniec artykułu