Bezpieczeństwo

Trasa Kaszubska zablokowana po kolizji czterech aut. Sprawca dostał mandat

Cztery samochody zderzyły się 23 czerwca na Trasie Kaszubskiej. Przejazd był czasowo zablokowany, a jedna osoba wymagała pomocy ratowników.

Paweł LabudaPaweł LabudaRedaktor regionalny: Kaszuby
Źródło: KPP w Wejherowie
Udostępnij
Trasa Kaszubska zablokowana po kolizji czterech aut. Sprawca dostał mandat
fot. KPP w Wejherowie, OSP Bojano

23 czerwca przed godz. 18 na Trasie Kaszubskiej doszło do kolizji z udziałem czterech pojazdów. Po zdarzeniu uszkodzone auta zatrzymały ruch na tym odcinku drogi, a kierowcy musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami.

Według ustaleń policji zdarzenie rozpoczęło się od uderzenia auta dostawczego w tył poprzedzającego pojazdu. Następnie doszło do kolejnych zderzeń, przez co w kolizji uczestniczyły łącznie cztery samochody.

Na miejscu pracowali strażacy z OSP Bojano i Państwowej Straży Pożarnej w Rumi, policjanci oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy udzielili pomocy jednej osobie. Po wykonaniu czynności medycznych uznano, że nie ma potrzeby przewożenia jej do szpitala.

Policjanci kierowali ruchem i nadzorowali usuwanie rozbitych pojazdów, aby możliwie szybko odblokować Trasę Kaszubską. Kierowca samochodu dostawczego, wskazany jako sprawca kolizji, został ukarany mandatem karnym.

Policja przypomina, że na drogach o dużym natężeniu ruchu szczególnie ważne jest utrzymywanie odpowiedniego odstępu od pojazdu jadącego z przodu.

Źródło materiału

KPP w Wejherowie

Otwórz źródło

Więcej z: Bezpieczeństwo

Zobacz wszystkie →

Bądź na bieżąco z całym Pomorzem

Najważniejsze wiadomości z regionu prosto na Twoją skrzynkę. Codziennie rano, za darmo.

Więcej z regionu: Kaszuby

Cały region →
To już koniec artykułu