Bojano z medalami na Pomorskiej Spartakiadzie KGW w Chmielnie
Koło Gospodyń i Gospodarzy „SieDzieje” z Bojana zajęło 5. miejsce w klasyfikacji generalnej VIII Pomorskiej Spartakiady KGW w Chmielnie. Debiut zakończył się czterema medalami.

Koło Gospodyń i Gospodarzy „SieDzieje” w Bojanie po raz pierwszy wystartowało w Pomorskiej Spartakiadzie KGW i od razu wróciło z miejscami na podium. Wydarzenie odbyło się 20 czerwca w Chmielnie.
W VIII edycji spartakiady rywalizowało 15 grup. Uczestnicy walczyli o Puchar Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a program obejmował 12 konkurencji sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.
Reprezentacja z gminy Szemud zakończyła zawody na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej. Koło z Bojana zdobyło cztery medale: srebro za tablicę prezentacyjną pod hasłem „Żyjemy kulturą i rekreacją” oraz brązowe medale w strzelaniu z łuku, slalomie rowerowym i slalomie z taczką wypełnioną ziemniakami.
Wśród pozostałych zadań znalazły się między innymi podnoszenie ciężarka o masie 10 kg, dojenie sztucznej krowy na czas, rzuty do celu, jazda na nartach po trawie oraz slalom piłkarski.
Spartakiada w Chmielnie miała też część związaną z regionalną kulturą. Ekipa z Bojana przygotowała ozdoby i bukiety z naturalnych płodów ziemi, wzięła udział w konkursie kulinarnym na tradycyjny produkt mleczny z subregionu pomorskiego, a podczas części artystycznej „Piosenka dobra na wszystko” zaprezentowała autorski utwór „BOJANO DISCO”.
Źródło materiału
Szemud24.pl














