GKS Cartusia Kartuzy w najlepszej szesnastce Mistrzostw Polski Młodzików
Młodzicy GKS Cartusia Kartuzy wygrali turniej jednej szesnastej finału Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. W Brodnicy kartuski zespół zwyciężył we wszystkich trzech meczach.

GKS Cartusia Kartuzy awansowała do grona 16 najlepszych drużyn w Polsce w kategorii młodzików. Kartuscy szczypiorniści zagrali w Brodnicy w turnieju grupy H jednej szesnastej finału Mistrzostw Polski i zakończyli rywalizację z kompletem zwycięstw.
Zespół z Kartuz przystępował do zawodów jako mistrz województwa pomorskiego. W grupie rywalizował z MKS Brodnica, MDK Pasja Bartoszyce oraz KSPR Gwardia Koszalin.
Cartusia rozpoczęła od wygranej z drużyną z Bartoszyc 38:20. W drugim spotkaniu pokonała KSPR Gwardia Koszalin 35:12. Ostatni mecz, z gospodarzami turnieju z Brodnicy, również zakończył się wysokim zwycięstwem kartuskich młodzików, tym razem 34:18.
Bilans drużyny po trzech spotkaniach to 107 zdobytych bramek i 50 straconych. Ten wynik dał GKS Cartusia Kartuzy pierwsze miejsce w grupie H oraz awans do kolejnej rundy.
W składzie kartuskiego zespołu znaleźli się: Filip Formela, Kacper Formela, Maksymilian Groth, Maksymilian Hubeny, Igor Kryszewski, Krystian Labuda, Igor Lekner, Hubert Nadolny, Tomasz Neumann, Adam Ostoja-Lniski, Filip Pyszka, Filip Trepczyk, Maciej Wenta, Gracjan Wesserling i Marcel Szmejda. Drużynę prowadzą Kamil Konkel, Marek Trepczyk i Krzysztof Król.
Kolejny etap odbędzie się już na Kaszubach. Turniej jednej ósmej finału Mistrzostw Polski Młodzików zaplanowano w Kartuzach na 2 i 3 kwietnia 2026 roku. Stawką będzie awans do najlepszej ósemki w kraju.
Źródło materiału
GKS Cartusia Kartuzy















