Kąpielisko Balaton w Kwidzynie otwarte od 27 czerwca. Wstęp będzie bezpłatny
Kąpielisko Balaton w Kwidzynie przy ul. Wiślanej rozpocznie sezon w sobotę 27 czerwca. Mieszkańcy skorzystają z plaży, strefy relaksu i strzeżonego miejsca do kąpieli bez opłat.

Kąpielisko Balaton w Kwidzynie zostanie otwarte dla mieszkańców i gości w sobotę 27 czerwca. Inaugurację sezonu zaplanowano na godz. 13:00 przy ul. Wiślanej.
Z zapowiedzi miasta wynika, że obiekt będzie działał do 31 sierpnia 2026 roku. W sezonie letnim kąpielisko ma być dostępne codziennie w godz. 11:00–18:00. Wejście na teren Balatonu będzie bezpłatne.
Na miejscu przygotowano piaszczystą plażę z parasolami, strefę odpoczynku oraz wyznaczone miejsce do kąpieli. Nad bezpieczeństwem osób korzystających z wody mają czuwać ratownicy WOPR.
Miasto podkreśla, że teren nad Balatonem ma być miejscem wakacyjnego wypoczynku dla rodzin i osób, które chcą spędzić czas nad wodą bez wyjeżdżania poza Kwidzyn. Urzędnicy przypominają też o konieczności przestrzegania regulaminu i stosowania się do poleceń ratowników.
Źródło materiału
Miasto Kwidzyn















