Prabuty. Do wynajęcia mieszkanie SIM przy ul. Isakowicza-Zaleskiego. Wnioski do 3 lipca
W Prabutach trwa nabór wniosków o najem mieszkania w zasobach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN Pomorze. Do rozdysponowania jest jeden lokal trzypokojowy, a dokumenty można składać do 3 lipca 2026 roku.

Prabuty ogłosiły kolejny nabór na mieszkanie SIM. Chodzi o lokal przy ul. ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, na terenie między Szkołą Podstawową nr 2 przy ul. Obrońców Westerplatte a stadionem miejskim Pogoń.
Do najmu dostępne jest jedno mieszkanie trzypokojowe w segmencie A. Lokal znajduje się na pierwszym piętrze i jest oznaczony jako mieszkanie nr 13.
O najem może ubiegać się obywatel Polski, który w momencie objęcia mieszkania nie będzie miał tytułu prawnego do innego mieszkania, domu jednorodzinnego ani innej nieruchomości lokalowej na terenie kraju.
Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy Prabuty, w Biurze Obsługi Ludności, w pokoju nr 2 na parterze budynku. Nabór potrwa do 3 lipca 2026 roku. Zgodnie z informacją urzędu, dokumenty mają zostać rozpatrzone w ciągu 14 dni od zakończenia naboru.
Aktualna stawka czynszu wynosi 21,35 zł za metr kwadratowy. Po podpisaniu umowy najmu najemcy, którzy spełnią wymagania, będą mogli ubiegać się o dopłaty do czynszu w programie „Mieszkanie na Start” realizowanym przez BGK.
Mieszkanie ma być wyposażone w komórkę lokatorską. W budynku przewidziano windę, a przed nim parking. Każdemu mieszkaniu ma przysługiwać jedno miejsce postojowe. Lokale mają być oddawane w standardzie umożliwiającym zamieszkanie bez dodatkowych kosztów związanych z wykończeniem.
Osobą wskazaną do kontaktu w urzędzie jest Patrycja Rzepna, tel. 262 41 36.
Źródło materiału
Miasto i Gmina Prabuty














