Złoto dla SP nr 1 w Żukowie w wojewódzkich zawodach Rugby Tag
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie wygrali wojewódzkie zawody Rugby Tag. W rywalizacji wzięło udział 16 drużyn z Pomorza.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie ma mistrzów województwa w Rugby Tag. Reprezentacja żukowskiej jedynki zdobyła złoty medal w zawodach, w których startowało 16 zespołów z województwa pomorskiego.
Drużyna z Żukowa najpierw wygrała swoją grupę eliminacyjną i awansowała do części medalowej. W decydującej fazie zanotowała jeden remis oraz dwa zwycięstwa, pokonując zespoły z Gdyni i Rumi.
Sukces jest tym większy, że uczniowie przygotowywali się do tej rywalizacji krótko. Opiekunem drużyny był Sebastian Formela.
Gratuluję zawodniczkom i zawodnikom naszej szkoły waleczności, determinacji i walki do samego końca w niesprzyjającej pogodzie. Jechaliśmy tam jako "nikt", zespół trenujący zaledwie miesiąc, a wróciliśmy jako Mistrzowie Województwa i to pokazuje piękno sportu
Szkołę reprezentowali: Aleksandra Majkowska z klasy 6B, kapitan zespołu, Amelia Ignaciuk z 6A, Pola Raszkowska z 6B, Maja Lichoń z 6C, Łukasz Littwitz z 6C, Kacper Plewa z 6A, Bartosz Dzierżawiec z 6C, Antoni Rosener z 6C, Miłosz Banach z 5A oraz Antoni Pałubicki z 5A.
Źródło materiału
SP nr 1 w Żukowie, UG Żukowo















