OSP w gminie Nowa Karczma podsumowały kadencję. Będzie nowy wóz dla strażaków
Ochotnicze straże pożarne z gminy Nowa Karczma wybrały władze na kolejną kadencję i podsumowały ostatnie pięć lat inwestycji. W planach jest m.in. zakup nowego samochodu pożarniczego dla OSP Nowa Karczma.

W Grabowskiej Hucie odbył się zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Nowej Karczmie. Spotkanie, organizowane raz na pięć lat, było okazją do rozliczenia kadencji 2021 2026, wyboru nowych władz oraz omówienia planów na kolejne lata.
Delegaci udzielili absolutorium ustępującym władzom i zdecydowali, że funkcję prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP ponownie będzie pełnił dh Marek Wołoszyk. Wybrano także zarząd, komisję rewizyjną oraz przedstawicieli do struktur powiatowych ZOSP RP.
Dla mieszkańców najważniejsze są jednak inwestycje, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo w gminie. W minionej kadencji, przy udziale środków gminnych i funduszy zewnętrznych, wybudowano strażnicę OSP w Grabowie Kościerskim, rozbudowano remizę OSP w Lubaniu oraz kupiono trzy samochody pożarnicze dla jednostek w Grabowie Kościerskim, Grabówku i Lubaniu.
Podczas zjazdu przyjęto również ramowy plan działań na lata 2026 2031. Jednym z najważniejszych punktów jest zakup nowego samochodu pożarniczego dla jednostki OSP Nowa Karczma.
W trakcie spotkania wręczono odznaczenia i wyróżnienia druhom zasłużonym dla pożarnictwa. Najwyższe odznaczenie Związku OSP RP, Złoty Znak Związku OSP RP, otrzymał dh Bogdan Szulman.
Źródło materiału
Gmina Nowa Karczma















