Kościerski Klub Kyokushin Karate z dwoma srebrami Mistrzostw Europy
Zawodnicy Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate wrócili z Mistrzostw Europy z dwoma srebrnymi medalami. Wicemistrzami Europy zostali Kinga Żywicka i Ignacy Sosnowski, a Krzysztof Sosnówka zajął czwarte miejsce.

Kościerski Klub Kyokushin Karate ma kolejne powody do dumy. Reprezentanci klubu bardzo dobrze zaprezentowali się podczas Mistrzostw Europy, zdobywając dwa tytuły wicemistrzowskie oraz miejsce tuż za podium.
Srebrne medale wywalczyli Kinga Żywicka i Ignacy Sosnowski. Kinga Żywicka przeszła przez trzy pojedynki i dotarła do finału, w którym zakończyła start na drugim miejscu. Ignacy Sosnowski również awansował do walki finałowej po udanym półfinale, a ostatecznie został wicemistrzem Europy.
Blisko medalu był także Krzysztof Sosnówka. Zawodnik Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate stoczył dwa wyrównane pojedynki, a rywalizacja wymagała aż trzech dogrywek. Ostatecznie zakończył mistrzostwa na wysokim, czwartym miejscu.
Dla kościerskiego klubu to kolejny znaczący wynik na arenie międzynarodowej. Starty na Mistrzostwach Europy potwierdziły wysoką formę zawodników i mocną pozycję lokalnego karate kyokushin.
Źródło materiału
Miasto Kościerzyna














