GKS Cartusia Kartuzy z awansem do 1/8 Mistrzostw Polski Młodzików
Młodzicy GKS Cartusia Kartuzy wygrali turniej 1/16 finału Mistrzostw Polski w piłce ręcznej w Brodnicy. Kartuski zespół zanotował trzy zwycięstwa i zagra w kolejnej rundzie przed własną publicznością.

GKS Cartusia Kartuzy znalazła się w krajowej szesnastce Mistrzostw Polski Młodzików w piłce ręcznej. Drużyna z Kartuz wygrała wszystkie mecze turnieju 1/16 finału, który odbył się w Brodnicy.
Kartuscy szczypiorniści przystąpili do rywalizacji jako mistrz województwa pomorskiego. W grupie H zmierzyli się z MKS Brodnica, MDK Pasja Bartoszyce oraz KSPR Gwardia Koszalin.
Najpierw Cartusia pokonała zespół z Bartoszyc 38:20. W kolejnym spotkaniu wygrała z drużyną z Koszalina 35:12. Ostatni mecz, z gospodarzami turnieju z Brodnicy, również zakończył się wysokim zwycięstwem kartuzian, tym razem 34:18.
Bilans zespołu po trzech spotkaniach to 3 zwycięstwa, 107 zdobytych bramek i 50 straconych. Taki wynik dał GKS Cartusia Kartuzy pierwsze miejsce w grupie H i awans do 1/8 finału.
Kolejna runda odbędzie się w Kartuzach 2 i 3 kwietnia 2026 roku. Miejscowi kibice będą mogli zobaczyć drużynę w walce o miejsce w najlepszej ósemce Mistrzostw Polski Młodzików.
Zespół prowadzili Kamil Konkel, Marek Trepczyk i Krzysztof Król. W składzie GKS Cartusia Kartuzy byli: Filip Formela, Kacper Formela, Maksymilian Groth, Maksymilian Hubeny, Igor Kryszewski, Krystian Labuda, Igor Lekner, Hubert Nadolny, Tomasz Neumann, Adam Ostoja-Lniski, Filip Pyszka, Filip Trepczyk, Maciej Wenta, Gracjan Wesserling i Marcel Szmejda.
Źródło materiału
GKS Cartusia Kartuzy














